SM SYSTÉM - CVIČENÍ PRO REGENERACI PÁTEŘE
je výběr cviků, které aktivují svalové systémy, jejichž hlavní funkcí je " stahovat obvod těla " a vytvořit svalový korzet.
Nejdůležitější na cvičení SM systém je, že pomocí svalových spirálních zřetězení vytváří v těle sílu vzhůru, která odlehčuje tlak na meziobratlové ploténky a klouby, a umožňuje jejich výživu, regeneraci i léčbu. Zároveň svalové spirály dávají páteři optimální pohyblivost.
Metodu rozvinul MUDr. Richard Smíšek. Výběr cviků a jejich detailní propracování a ověření v praxi trvalo více než 30 let. Vznikla ovšem velice účinná metoda, jejímž cvičením se odstraňují svalové disbalance, koriguje se nesprávné držení těla ( posílení ochablých svalů a protažení přetížených a zkrácených svalů), srovnání hyperlordózy, hyperkyfózy, skoliózy, Scheurmann, korekce ploché nohy atd.. Dále je cvičení SM systém vhodné pro uvolnění a regeneraci meziobratlových plotének ( i po výhřezu ) a pro uvolnění všech velkých kloubů a celé pánevní oblasti.
U sportovců je cvičení SM systém vhodné jako začáteční rozcvička pro optimální zátěž celého pohybového aparátu při sportovním zatížení i jako následné protažení.
SM systém je cvičení:
- posilovací - posiluje svaly oslabené
- protahovací - protahuje svaly napjaté a zkrácené
- mobilizační - obnovuje kloubní pohyblivost
- stabilizační - dává tělu potřebnou pevnost, zajišťuje stabilitu v době klidu a hlavně v době pohybu
- koordinační - koordinuje vzájemné postavení pohybových segmentů
- optimalizuje řízení pohybu- procvičuje pohybové stereotypy jako je chůze, běh, práce, sport, urychluje volné řízení pohybu

Cvičí se s dvojitou gumou připevněnou ke zdi.
K nápravě pohybových problémů stačí cvičit 10 - 15 minut denně a již po týdnu následuje citelné zlepšení.

POKUD MÁTE ZÁJEM A PROSTORY, RÁDI PŘIJEDEME K VÁM A CVIČENÍ "SM SYSTÉM" VÁS NAUČÍME.
CVIČENÍ JE URČENO PRO KAŽDÉHO, KDO MÁ PROBLÉMY S BOLESTÍ ZAD, SEDAVÉ ZAMĚSTNÁNÍ ČI SI CHCE POUZE ZLEPŠIT SVŮJ ZDRAVOTNÍ STAV A CELKOVOU KONDICI.
SEMINÁŘ MŮŽE BÝT JEDNODENNÍ ČI VÍKENDOVÝ - DLE VAŠEHO PŘÁNÍ..CENA DOHODOU...
(minimální počet 5 osob)