Aromaterapie je jedním z nejstarších způsobů využití přírodních sil za účelem léčby. Bývá označována pro mnoho společných postupů jako odvětví bylinné medicíny, ovšem ve spojení s masáží představuje unikátní léčebnou metodu. Je to velmi jemná a příjemná masáž, která pomáhá při psychických a fyzických poruchách, uvolňuje emoční blokády a celkově uklidňuje a harmonizuje organismus.

Při aromamasážích se používají rostlinné oleje s přísadami éterických olejů, které dokáží organizmus uvolnit, působí proti únavě, mají osvěžující účinky, povzbuzují lymfatický a nervový systém a celkově harmonizují Váš organismus.

Používáme éterické a rostlinné oleje firmy ATOK a Karel HÁDEK, s jejichž účinky máme dlouholeté a velmi dobré zkušenosti. Jedná se o vysoce kvalitní a přírodní éterické oleje bez pomoci syntetických látek.

Námi nejčastěji používané rostlinné oleje a éterické oleje.

Rostlinné oleje:

Mandlový olej
Velice jemný nedráždivý olej, lehce se vstřebává do pokožky, má regenerační a uklidňující účinky

Třezalkový olej
Je vynikající pro ošetření všech typů pokožky, podporuje regeneraci pleti, zjemňuje a zvláčňuje pleť.Je používán při Breussově masáži. Díky jeho úžasné vlastnosti vyživovat meziobratlové ploténky a tím předejít či zmírnit bolesti páteře a ploténky i po výhřezu.

Éterické oleje:

Grapefruitový olej
Má osvěžující účinky, působí proti únavě a depresím, je dobrým nervovým simulantem. Povzbuzuje lymfatický systém a v kosmetice napomáhá při odstraňování
celulitidy

Levandulový olej
Regeneruje buňky pokožky, uklidňuje nervové napětí, depresi, účinkuje proti nespavosti. V kosmetice je velmi jemný a vhodný k ošetření pokožky a péči o vlasy

Meduňkový olej
Působí na trávící systém, podporuje trávení.. Má uklidňující a protidepresivní účinky, uvolňuje a harmonizuje organizmus, zlepšuje koncentraci vnímání a myšlení, účinky při problémech s menstruací. Velmi dobře působí i proti nespavosti.

Rozmarýnový olej
Silně stimulující nervovou činnosti, působí proti únavě, posiluje paměť a schopnost koncentrace. Je účinný při ztuhlosti svalů a kloubů, ve vlasové kosmetice – posiluje vlasy.

Santalové dřevo
Působí na nervový systém, navozuje dobrou náladu a odstraňuje depresivní stavy, používá se při zánětech pohlavního a močového ústrojí

Skořicový olej
Posiluje, harmonizuje, stimuluje a povzbuzuje, silně prokrvuje pokožku, je vhodný při celulitidě

Ylang-Ylang
Napomáhá snižovat krevní tlak, odstraňuje nervové napětí, zklidňuje pokožku, je vhodný na všechny typy pleti