Su Jok je univerzální diagnostická a bezléková léčebná metoda, která zmírňuje bolest, umožňuje první pomoc při akutních onemocněních, úrazech, léčbu funkčních poruch v těle, stabilizaci stavu a zlepšení při nemocech s chronickým průběhem. Tento způsob diagnostiky a svépomoci nevyžaduje složité vyšetřování a lékařské znalosti. Je specifický pro každé onemocnění a má individuální přístup. Se Su Jok terapií se může seznámit každý člověk a naučit se pomáhat sobě i svým blízkým. Dokáže díky němu zlepšit tělesné i duševní zdraví, čímž dosáhne výrazného posunu kvality života směrem ke spokojenosti a harmonii.

Autorem metody Su Jok je jihokorejský vědec, profesor Park Jae Woo, který na základě hlubokých znalostí východní filosofie a medicíny, shromažďovaných tisíce let a medicíny západní zpracoval přehled léčebných alternativních metod a vytvořil v nich systém a řád. Jeho hlavní zásluhou je kompletní přístup v diagnostice a léčbě člověka. Jasně a srozumitelně sjednotil tři školy přírodní medicíny — indickou, čínskou a egyptskou. Díky profesoru Park Jae Woo může západní člověk snadno pochopit a aplikovat východní metodu Su Jok pro zlepšení svého zdraví.

Komplexní léčba a moderní medicína Orientální i západní medicína dokáží léčit totéž, ale mají různé přístupy v diagnostice i léčení. Západní medicína hledá přímou příčinu nemoci mechanizmus jejího rozvoje a symptomy onemocnění — léčí pouze projevy a následky nemoci. Tradiční přírodní orientální medicína má komplexní přístup. Respektuje člověka jako bioenergetický systém s fyzickou, emocionální a mentální složkou a jako nedílnou část vesmíru podléhající jeho obecně platným a jednoduchým zákonům.

Léčebný systém komplexní medicíny je založen na respektování neměnných, obecně platných principů:
harmonie, rovnováha (princip Jin Jang)
homosystémy člověka, systémy podobnosti , holografie
energetický systém

Lidé trpící zdravotními problémy a různými bolestmi si často nejsou schopni při prvních příznacích onemocnění nebo vzniku bolesti pomoci sami. Su Jok terapie umožňuje, aby si každý pomohl sám a ve chvíli, kdy to nejvíce potřebuje.
Su Jok terapie využívá podobnosti ruky a nohy k celému tělu člověka (holografie) a faktu, že pomoci si můžeme přes jejich aktivní přirozené využívaní. Ruce a nohy mají dvě základní funkce. První zabezpečuje úchop a vertikální stabilitu těla, druhá je léčebně-preventivní. K tomuto závěru je možno dojít, když pochopíme unikátní podobnost rukou a nohou tělu člověka.

Podívejte se na svou ruku.
Su Jok terapie využívá tři základní systémy podobnosti:
Základní analogický systém — projekce na ruku od zápěstí a na nohu od kotníku k prstům
Systém hmyzu — projekce na jednotlivé prsty
Minisystém — projekce na poslední článek prstu
Navíc se využívají další systémy částečných projekcí.
Barvoléčba Působením na aktivní body ruky nebo nohy pomocí barev (nabarvení fixem) se dají ovlivňovat patologické změny v těle. Např. při zčervenání pokožky je dobré ošetřit bod podobnosti černou barvou, při otoku, svědění a tupých bolestech zelenou barvou. Při bolestech páteře, při zhoršení funkce orgánu, artrózách se používá na body podobnosti barva červená.
Použití Su Jok terapie je bezpečné, univerzální, má vysoký efekt, rozšiřuje diagnostické a léčebné možnosti. Nemůže zhoršit stav.
Každý rok pořádáme "praktický a prožitkový seminář pro harmonizaci duše i těla" kde se můžete naučit základní znalosti terapie su-jok pomocí semínek, barev atd.